Fundacja Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej

Aplikacja Mobilna „Bieszczadzka Kolejka Leśna”

Sfinansowano w ramach projektu pn. „„Karpackie kolejki – podróż śladami karpackich kolejek wąskotorowych” ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Program Interreg V-A Polska-Słowacja.
Wyłączną odpowiedzialność za zawartość niniejszej publikacji ponoszą jej autorzy i nie może być ona utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Unii Europejskiej.

Polecamy aplikację mobilną „Bieszczadzka Kolejka Leśna”.
Bezpłatnie do pobrania w Google Play i App Store.

 

Dzięki wbudowanemu audioprzewodnikowi w czasie przejazdu kolejką można odsłuchać lub przeczytać informacje o mijanych po trasie miejscach.

Można skorzystać z gry terenowej, która urozmaici podróż, a dodatkowo wzbogaci o wiedzę na temat Bieszczadów. Gry terenowe oparte są o lokalizację GPS, wraz z torem kolejki odkrywa się poszczególne lokalizacje i rozwiązuje zagadki związane z ciuchcią i okolicą.

Jednym z modułów mobilnego przewodnika jest atlas, który przedstawia sporo gatunków bieszczadzkich roślin i zwierząt, wraz z opisem i zdjęciami.

Aplikacja jest podręcznym źródłem informacji nie tylko dla osób podróżujących kolejką, ale też dla tych, którzy chcą dowiedzieć się nieco więcej o kolejce wąskotorowej i Bieszczadach. Do prawidłowego działania w terenie nie jest potrzebny internet. Warto jednak wcześniej pobrać wszystkie dane, aby już na trasie móc w pełni z nich korzystać. Dobrze jest zabrać ze sobą słuchawki.

Treści zostały przygotowane w czterech językach: polskim, słowackim, angielskim i niemieckim.